> English
Haber ara:
     
 
 
 
  1 Şubat 2014  
Cumhuriyet Üniversitesi E. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. H.ZAFER KARS,
İşçi Partisi ÇANKAYA Belediye Başkan adayı!
 
İşçi Partisi, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Ankara-Çankaya Belediye Başkanlığına, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin önde gelen beyin cerrahlarından ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Zafer Kars’ı aday gösterdi.

Bugün, İşçi Partisi Ankara İl Başkanlığı’nın yeni binasını açan İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, “Biz burada yalnızca bir bina açılışı için toplanmadık. Burada Atatürk Devrimlerinin yeni bir karargahını açıyoruz” dedi.
Özbey, “Artık hırsızların, yolsuzların dönemi kapanıyor. Millet namuslu, temiz insanları arzuluyor. İşte bugün o namuslu tertemiz haklarında tek bir kaset bulunamayacak Atatürk Devrimcilerinin günleri başlıyor. Çankayamız, Meclis’in, Hükümetin, Cumhurbaşkanlığının bulunduğu Türkiye’nin kalbinde yer alıyor. İşte sizlere bu ilçemize yakışacak namuslu, tertemiz, kaseti bulunmayan, gayrimenkuller biriktirmemiş, alnının teri ile çalışan bilim insanı bir Belediye Başkan Adayı”
sözleri ile Prof. Dr. Hamit Zafer Kars’ı İşçi Partisi’nin Ankara-Çankaya Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Hamit Zafer Kars Çankaya Belediye Başkan Adaylığının açıklanmasından sonra yaptığı konuşmada, “Partimiz, Çankaya’yı halkla birlikte Halk Meclisleri eliyle ve halk yararına yönetecektir. İmar oyunları ve yandaşlara sağlanan çıkarlar Partimizin yönettiği belediyenin yanından bile geçemeyecektir” dedi.

PROF DR. HAMİT ZAFER KARS KİMDİR?
1953 yılında Diyarbakır’da doğdu.
1977'de tıp doktoru (Ankara Üniversitesi), 1983'te beyin ve sinir cerrahisi uzmanı oldu (Hacettepe Üniversitesi). 1984 yılında askerlik görevini tamamladı (İzmir).
SSK'nın Kırıkkale ve Ankara Hastaneleri’nde aralıklı olarak on dört yıl süreyle uzman ve klinik şefi olarak çalıştı.

Cumhuriyet Üniversitesi'nde (Sivas) aralıklı olarak on dört yıl süreyle anabilim dalı başkanı olarak çalıştı. Aynı üniversitede 1990 yılında doçent, 2003 yılında profesör unvanı aldı. 2004-2008 yılları arasında rektör yardımcılığı, Güzel Sanatlar Fakültesi dekan vekilliği ve İletişim Fakültesi kurucu dekanlığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında emekli oldu. Evlidir.

Türkiye Gerçeği, Saçak, Aydınlık, Bilim ve Ütopya, Teori, Toplum ve Hekim, Tıp Dünyası dergilerinde Jön Türk Devrimi, sağlık örgütlenmesi tarihi, sağlık siyasetleri, hekim hareketi üzerine yazıları yayımlandı. Jön Türk Devrimi üzerine bir kitabı (1908 Devriminin Halk Dinamiği, Kaynak Yayınları, 1997), tıp tarihi üzerine bir kitabı (1929 Polemikleri, TTB Yayını, 2003) basıldı. 1996-2003 yılları arasında Ankara'da sağlık temel örgütü başkanlığı yaptı.

İşçi Partisi Bilim Üniversite Merkez Bürosu Başkanıdır.


Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94