> English
Haber ara:
     
 
 
 
   
İşçi Partisi Seçim Kampanyasını Rize'de Çay Mitingiyle Başlattı: Seçime iki parti katılacaktır. Türkiye'nin programını uygulayacak olan İşçi Partisi ve ABD ile AB'nin programını uygulayacak olan diğerleri
 
Binlerce Rizeli üreticinin katıldığı miting büyük coşkuyla geçti. Kadın katılımının yoğunluğu dikkat çekti. Cami cemaati Cuma namazından sonra yapılan mitingin büyük kitlesini oluşturuyordu… Polis arama noktalarını daraltmıştı. Ancak bu durum, Rizelilerin ve özellikle üreticilerin katılımını önleyemedi. Mitingde konuşan Perinçek, "seçime iki parti katılacaktır. Türkiye'nin programını uygulayacak olan İşçi Partisi ve ABD ile AB'nin programını uygulayacak olan diğerleri" dedi.Seçim kampanyasını Karadeniz'den başlatan İşçi Partisi 11 Mayıs Cuma günü Rize'de çay mitingi düzenlendi. "Başı dik Türkiye" sloganı ile düzenlenen mitingin konuşmacısı, Genel Başkan Doğu Perinçek'ti. Çay mitinginin en önemli özelliği Rize'de bir ilk olmasıydı.

Saat 14'te Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan Mitingin açılış konuşmasını İşçi Partisi Rize İl Başkanı Metin Sina Kan yaptı. Kan'ın Perinçek'i kürsüye davet etmesiyle meydanı dolduran binlerce Rizeli, Perinçek'i alkışlar ve sloganlarla karşıladılar.

"YA TÜRKİYE'NİN PROGRAMI SEÇİLECEK, YA DA ABD'NİN!"
Perinçek, Kuvayi Milliye Hareketinin doğu Karadeniz'den başladığını hatırlatarak, seçim çalışmalarına bu nedenle Rize'den başlamak istediğini söyledi. Çay üreticilerinin sorunlarına değinen ve çıkışın Milli Hükümet Programı'nda olduğunu vurgulayan Perinçek, vatandaşlara programı anlattı. Perinçek'in konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi.

Alanda en çok, "Ne ABD, Ne AB, Tam Bağımsız Türkiye", "Çaykur Vatandır, Vatan satılmaz","Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi", "Katil ABD, Ortadoğu'dan Defol" "Özelleştirme değil, Kamulaştırma", "Çaya Kota Uygulanamaz, Çaykur Özelleştirilemez", "Başı Dik Türkiye" sloganları atıldı.

Perinçek Rizeli Tayyip Erdoğan'ın BOP eşbaşkanlığına da değinerek, "Erdoğan'ın artık Türkiye'de görev yapamayacağını, önümüzdeki seçimlerin, 'eşbaşkanlığa evet mi hayır mı' seçimi" olduğunu söyledi. Perinçek, "seçime iki parti katılacaktır. Türkiye'nin programını uygulayacak olan İşçi Partisi ve ABD ile AB'nin programını uygulayacak olan diğerleri" dedi.

TEL ÖRGÜ KOTASI KATILIMI ENGELLEYEMEDİ
Polis mitingde arama noktalarını daraltmıştı. Buna rağmen katılımın artması engellenemedi. Binlerce üretici, Perinçek'i tel örgülerin arkasından dinledi. "Burada Amerikancı partiler miting yapıyor olsaydı, tel örgüler olmazdı" diyen Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim mitingimize de kota koydular. Buna rağmen halk kotayı aştı, mitinge geldi. Burada tel örgü kotasını nasıl kaldırdıysak, tarım ürünlerindeki kotayı da kaldıracağız."
Mitinge çok sayıda kadının katılması dikkat çekti. Cami cemaati Cuma namazından sonra yapılan mitingin büyük kitlesini oluşturuyordu

RİZELİLER: "BAŞBAKAN SÖZÜNÜ TUTMADI"
AKP hükümetinin Amerika ve Avrupa Birliği güdümlü tarım politikaları, Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de bile, üreticileri mağdur etti. Şimdiye kadar pek gündeme getirilmese de, Rize aslında bin bir zorlukla boğuşuyor. Rizeliler, "Başbakan bize verdiği sözleri tutmadı" diyor. Rizeli çay üreticileri ürünlerinin para etmemesinden ve ülkeye kaçak çay sokulmasına göz yumulmasından şikâyetçiler.

Çayı vatan gibi gören Rizeliler, üretimden vazgeçmek zorunda kalınca çareyi de göç etmekte buluyor.

EGEMENLİK MİLLETE, İŞÇİ PARTİSİ MECLİSE
Yürüttüğü başarılı kampanyalarla yıllardır seçime hazırlanan İşçi Partisi, 22 Temmuz Genel Seçimlerinde, sistemin koyduğu ve asıl etkisini milletin zihninde gösteren barajları yıka yıka geliyor; Genel Başkan Doğu Perinçek liderliğinde Meclise girmeye hazırlanıyor.

ABD denetiminde, AB kapısına zincirlenmeye hayır diyen milyonlar Tandoğan'da, Çağlayan'da, Manisa, Çanakkale, Marmariste Anayasa yazdılar. 73 Milyonun Anayasasının başlangıç maddesi NE ABD, NE AB, TAM BAĞIMSIZ, BAŞI DİK HALKÇI TÜRKİYE'dir. Böylece İşçi Partisi'nin tüm milletimiz için ürettiği MİLLİ HÜKÜMET PROGRAMI, milletimizin ANAYASASI haline geliyor.
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94